Centro Kubas Nekilnojamasis Turtas
 

Atgal į paieškos rezultatus

Parduodamos 1523.88 kv. m ploto patalpos

Pagrindinė informacija

Vilniaus m. sav.

Vilniaus m.

Naujamiestis

Rožių al.

1523.88 kv.m

Mūrinis

Centrinis kolektorinis

2008

3.041.010 Eur (be PVM) / 10.499.999 Lt (be PVM)


Aprašymas

Parduodamas 1523,88 m2 bendro ploto pastatas su 0,2073 ha žemės sklypu Rožių al. ir K. Kalinausko g. susikirtime, ant Tauro kalno šlaito.
Pastato kaina 10000000 Lt + PVM.
Tai atskiras reprezentatyvus dviejų aukštų su mansarda, rūsiu, palėpe ir uždaru vidiniu kiemu eklektinės architektūros istorinis pastatas iš kurio atsiveria gražus Vilniaus senamiesčio vaizdas.
XX a. pradžioje sklypas, ant kurio stovi pastatas, priklausė dvarininkui Ivanui Felevičiui. Namas buvo pradėtas statyti 1901 m. 1902 m. namo statyba buvo baigta.
1930 m. namą paveldėjo dailininkė Sofija Riomerienė ir pastate įsikūrė žinomo teisininko Mykolo Riomerio rezidencija.
Pastato rekonstrukcija atlikta 2008 m.

SKLYPO PLANINIAI SPRENDIMAI

Rekonstruotas pastatas, yra Kalinausko g. ir Rožių alėjos kampe. Įvažiavimas į sklypą iš rytų pusės, iš Rožių alėjos. Sklypo teritorija, besiribojanti su Senamiesčio seniūnija, aptverta stilinga tvora. Rekonstrukcijos metu buvo atlikta tvoros, įėjimo vartelių bei vartų renovacija. įvažiavimo vartuose sumontuota automatika. Prie įėjimo vartelių įrengtas iškvietimo ir pasikalbėjimo pultas. Pastato vidiniame kieme naujai perstatyta autentiška medinė pavėsinė, įrengta 31 vietos automobilių stovėjimo aikštelė automobiliams. Aikštelė išklota betoninėmis trinkelėmis. Vakarinė sklypo dalis besiribojanti su gretimu sklypu atskirta, naujai sutvirtinta injekciniais poliais - atramine sienute, apdailinta keraminėmis plytelėmis. Atsižvelgiant į vietos urbanistinę situaciją, sklype išsaugota pirminė planinė struktūra, maksimaliai atverianti panoraminį vaizdą į Vilnių.

PATALPŲ ARCHITEKTŪRINIAI SPRENDIMAI

Šiuo metu pastatas pritaikytas biuro reikmėms (bendras plotas 1523,88 m2).
Esant poreikiui, dalyje antro aukšto ir pastogės patalpose yra galimybė įrengti tris 212,66 m2, 238,66 m2 ir 181,31 m2 ploto apartamentus. Likusi pastato dalis - 891,25 m2 liktų pritaikyta biuro reikmėms. Taip pat galimas kitas šių plotų derinys. Patekimas į apartamentus per bendro naudojimo laiptinę.

PAMATAI

Aplink viso pastato perimetrą įrengta drenažo sistema. Pamatai apšiltinti bei įrengta hidroizoliacija.

FASADAS

Atliekant rekonstrukciją pastato fasadas nuvalytas, nutinkuotas bei perdažytas. įrengtas pastato fasado apšvietimas.

STOGAS

Visiškai naujai įrengtas medinis - gegninės konstrukcijos stogas su keraminių čerpių danga bei lietvamzdžiais. Įrengti „Velux" tipo švieslangiai su vaizdu į senamiestį.

SIENOS

Pastato vidaus sienos naujai tinkuotos kalkiniu skiediniu, paviršiai dažyti. Sanitarinių mazgų, dušinių bei pagalbinių patalpų sienos apdailintos keraminėmis plytelėmis.

PERDANGOS IR LUBOS

Pirmo bei antro aukšto perdangos - gelžbetoninė monolitinė plokštė.
Rūsio patalpose bei pirmo ir antro aukšto koridoriuose sustiprintos ir restauruotos skliautinės lubos. Palėpėje įrengtos lubos iš gipso kartono. Likusiose pastato patalpose pakabinamos „armstrong" tipo lubos.

LANGAI IR DURYS

Pastate sumontuos naujos durys bei langai. Langų rėmai mediniai su dviejų stiklų stiklo paketu, iš kurių vienas stiklas dengtas selektyvine danga, varstomi dviem kryptimis. Langų rėmai dažyti (išorinė pusė ruda spalva, vidinė pusė balta spalva). Centrinės bei įėjimo iš kiemo į pastatą durys pagamintos atsižvelgiant į kultūros paveldo reikalavimus - ąžuolinės, su rankų darbo drožiniais, dažytos. Pastato pirmame ir antrame aukštuose įrengtos analogiškos senosioms (autentiškos) medinės durys. Rūsyje bei mansardiniame aukšte - fanieruotos.

GRINDYS

Centrinio įėjimo laiptai padengti granitine danga. Grindų danga kabinetuose - uosio parketlentė arba kiliminė danga. Laiptinėse, pirmo bei antro aukšto koridoriuose išsaugota autentiška teraco grindų danga. Rūsio patalpos, sanitariniai mazgai, dusinės bei mansardinio aukšto koridorius padengti akmens masės plytelėmis.

ELEKTROS INSTALIACIJA

Pastate išvedžiota nauja elektros instaliacija. Laidai ir kabeliai naudojami instaliacijai - variniai. Sumontuoti Europos šalių gamintojų, atitinkantys ISO 9001 standartus, jungikliai, kištukiniai lizdai bei šviestuvai. Pirmo ir antro aukšto koridoriuose įrengti „bra" tipo sieniniai šviestuvai, kitose patalpose šviestuvai sumontuoti pakabinamų lubų konstrukcijoje. Pastate numatytos 138 darbo vietos. Kiekvienai darbo vietai įrengtos trys elektros rozetės. Rūsyje įrengtas naujas įvadinis apskaitos skirstomasis įrenginys, maitinamas tiesiai iš transformatorinės pastotės. Pastatui suteiktas 150 kW elektros galingumas.

SILPNŲ SROVIŲ INSTALIACIJA

Pastate įrengti kompiuteriniai ir telefono tinklai, apsauginė ir priešgaisrinė signalizacijos, praėjimo kontrolės ir vaizdo stebėjimo sistemos. Kiekvienai darbo vietai įrengta po vieną kompiuterinio ir telefoninio tinklo rozetes. Kiekviename aukšte sumontuotos ryšių spintos, tarpusavyje sujungtos kanalais. Kompiuterinė bei telekomunikacinė įranga ryšių spintose neįrengta. Pagal priešgaisrinės apsaugos reikalavimus patalpose įrengta priešgaisrinė signalizacija. Pastato apsauginė signalizacija prijungta prie saugos tarnybos pulto, patalpose sumontuoti judesio davikliai. Taip pat įrengtos šešios vaizdo stebėjimo kameros pagal pastato perimetrą ir trys pastato viduje. Svečių ir darbuotojų patekimui į pastatą prie įėjimo durų ir vartelių įrengti iškvietimo ir pasikalbėjimo pultai su kodine spyna, užtikrinantys galimybę atidaryti duris iš priimamojo.

ŠILDYMO, VĖDINIMO IR ORO ŠALDYMO SISTEMOS

Pastato šildymui įrengta kolektorinė dvivamzdė vandeniu šildoma šildymo sistema, šilumnešis (75°C/55°C vanduo) yra tiekiamas iš rūsyje esančio šilumos punkto. Šildymo prietaisai - plieniniai radiatoriai su įmontuotais termostatiniais ventiliais. Šildymo sistemos magistraliniai vamzdynai plieniniai, o nuo kolektorių iki šildymo prietaisų plastikiniai, paslėpti grindų konstrukcijoje. Šildymo sistema prijungta prie miesto tinklų.
Pastato vėdinimui įrengtos mechaninės ir natūralios oro tiekimo ir šalinimo sistemos. Rūsio, pirmo aukšto ir dalies antro aukšto vėdinimui įrengti du rekuperatoriniai vėdinimo įrenginiai: 1-as rotacinis, kuris aptarnaus tik pasitarimų kambarius, 2-as plokštelinis, kuris aptarnaus rūsio patalpas, likusias pirmo aukšto patalpas bei dalį antro aukšto patalpų. Oro paėmimas iš lauko įrengtas bendras abiems rekuperatoriams. Oras paimamas per lauko groteles, kurios įrengiamos 2 m nuo žemės aukštyje, lango vietoje. Oras šalinimas iš rekuperatorių per atskirus ortakius išvestus ant stogo. Plokštelinis rekuperacinis vėdinimo įrenginys sumontuotas ventiliatorinėje, kuri įrengiama rūsyje. Į rekuperatoriaus aptarnaujamas patalpas šviežias oras tiekiamas ortakiais, o šalinamas iš patalpų per groteles duryse, iš koridoriaus. Šalinimui naudojami ir natūralios traukos kanalai sienose.
Rotacinis rekuperacinis vėdinimo įrenginys įrengtas kitoje rūsio ventiliatorinės patalpoje. Ši rotacinė vėdinimo kamera bus įjungiama tik tada, kai bus užimti pasitarimų kambariai. Šioje sistemoje oras tiekiamas ir ištraukiamas cinkuotos skardos ortakiais per oro paskirstymo difuzorius.
Tiekimo ir šalinimo sistemose įrengiami triukšmo slopintuvai, ugnies vožtuvai, uždarymo -reguliavimo sklendės. Oras tiekiamas ir ištraukiamas cinkuotos skardos ortakiais per oro paskirstymo difuzorius ir vidaus groteles. Tiekimo ir šalinimo taškų pajungimui naudotini lankstūs ortakiai apie 1 m ilgio. Įrenginių korpusai su garso ir ugniai atsparia izoliacija (>0,75val).
Oro šalinimui iš sanitarinių mazgų, pagalbinių valytojos patalpų sumontuoti kanaliniai ventiliatoriai. Oras šalinamas per cinkuotos skardos ortakius sumontuotus mūro sienų kanaluose. Ištraukiamas oras kompensuojamas iš kitų patalpų per pratekėjimo groteles duryse.
Elektros įrenginių patalpos rūsyje vėdinimui įrengiamas ventiliatorius, kuris veiks tam tikrais intervalais, kad būtų laikas nuo laiko vėdinama patalpa. Oro šalinimui iš dalies antro aukšto, mansardinio aukšto ir palėpės patalpų įrengti mažo triukšmo akustiniai ventiliatoriai, kurie įrengiami palubėje. Oras šalinamas iš patalpų ortakiais per kanalines angas sienose. Patalpose įrengiami Aereco oro šalinimo įrenginiai. Oras į patalpas priteka per oro tiekimo natūralios traukos įrenginius bei orlaidės languose.
Visų oro šalinimo sistemų ištrauktas oras išmetamas virš pastato stogo. Lauko oras imamas 2,0 m aukštyje nuo žemės paviršiaus.
Vėdinimo sistemų šakų aerodinaminiam surišimui įrengti reguliavimo vožtuvai. Tose vietose, kur įrengiamos reguliavimo sklendės, lubos segmentinės arba lubose įmontuoti apžiūros laukeliai.
Prie visų vėdinimo įrenginių, šalto lauko oro tiekimo ortakiai pravesti per šildomas patalpas ir izoliuojami 100 mm storio izoliacija. Tik kanale grindyse įrengiamiems ortakiams izoliacija 60 mm. Siekiant išvengti vibracijos poveikio statybinėms konstrukcijoms, visi įrenginiai, sumontuoti ant šulinėlių arba ant rėmų.
Vėdinimo sistemų variklių darbas sublokuotas su priešgaisrine signalizacija, kuriai suveikus sistemos išjungiamos.
Pastate įrengta, išskyrus rūsio patalpas, dviejų vamzdžių vandeninė šaldymo sistema. Šalčio mašina sumontuota rūsio techninėje patalpoje, aušintuve įrengta lauke, kiemo pusėje. Dalis šalčio blokų lubinės kasetės, kita dalis - sieniniai šalčio blokai Palėpėje pastatomi šalčio blokai. Šaldymo prietaisuose sumontuoti belaidžiai valdymo pultai. Vamzdynai nuo stovų paskirstyti aukštų palubėse, izoliuoti antikondensacine izoliacija.
Pirmo aukšto serverinės patalpos šaldymui naudojamas atskiras šalčio blokas sujungtas su serverinės vidaus bloku.
Kondensatas nuo kiekvieno vidinio šalčio bloko suvedamas į magistralinę kondensato liniją, kuri prijungta prie pastato nuotekų tinklo.

VANDENTIEKIS IR NUOTEKOS

Rekonstrukcijos metu į pastą įrengtas naujas vandentiekio įvadas su vandens apskaitos mazgu, nuotekų išleidėjai bei naujai išvedžioti vidaus vandentiekio ir nuotekų vamzdynai. Sumontuoti „Laufen" firmos sanitariniai prietaisai bei „Hansgrohe" firmos maišytuvai. Vanduo ūkio - buities ir priešgaisrinėms reikmėms tiekiamas iš centralizuotų miesto vandentiekio tinklų.
Pastato nuotekų sistema prijungta prie bendrų gatvės tinklų.

Atsisiųsti komercinį pasiūlymą

Vieta

Komunikacijos

Elektra

Telefono linija

Vandentiekis

Papildoma informacija/ypatumai

Atskiras įėjimas

Aptverta teritorija

Signalizacija

Įėjimas iš gatvės

Kontaktai

Viktoras Račkovskis

Tel. nr. +370 5 212 70 90

Mob. nr. +370 686 64603

El. paštas viktoras@centrokubas.lt

Atgal į paieškos rezultatus