Centro Kubas Nekilnojamasis Turtas
 

Vilniaus mikrorajonų reitingas

2012-03-21

Rinkdamiesi būstą būsimieji naujakuriai paprastai nusistato bent keletą kriterijų, taip susiaurindami paieškos lauką. Vienas pagrindinių ir svarbiausių kriterijų dažniausiai būna būsto vieta. Pirkėjai, atsižvelgdami į savo poreikius bei finansines galimybes, išsirenka vieną ar kelis mikrorajonus, kuriuose bus ieškoma jiems patraukliausio varianto. Siekdamas padėti būsimiems pirkėjams ar pardavėjams susipažinti su konkrečiame mikrorajone vyraujančiomis kainomis, UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“, remdamasis įregistruotais VĮ „Registrų centre“ 12 paskutiniųjų mėnesių butų pirkimo – pardavimo sandoriais, sudarė Vilniaus mikrorajonų reitingą (reitingas periodiškai bus atnaujinamas) pagal vidutinę butų kainą už kvadratinį metrą.

Sudarant vidurkį buvo naudojami tiek naujos, tiek senos statybos, tiek įrengtų, tiek ir su daline apdaila butų prikimo-pardavimo sandoriai. Netipiniai sandoriai (kai buvo įsigyjamos butų dalys) ir nepatikimi sandoriai (kai kainos neatitinka realios rinkos) nebuvo įtraukti į skaičiuojamąją imtį.

Iš pirmųjų penkių reitingo vietų tris užima centrinėje miesto dalyje esantys prestižiniai mikrorajonai – Senamiestis, Žvėrynas, Centras, likusias dvi vietas užima pakankamai jauni mikrorajonai – Verkiai, Santariškės, kuriuose dominuoja aukštesnės ir vidutinės klasės naujos statybos butų pirkimo – pardavimo sandoriai. Planuojant įsigyti būstą viename iš minėtų mikrorajonų vidutiniškai teks sumokėti nuo 5500 iki 7000 Lt/ kv. m.

Paskutines dvi reitingo vietas užima Vilniaus priemiestiniai gyvenamieji mikrorajonai – Naujoji Vilnia ir Grigiškės. Norint įsigyti butą šiuose mikrorajonuose vidutiniškai reikia nusiteikti mokėti apie 2400-2500 Lt/ kv. m.

Tikimės, kad šis reitingas padės Jums susidaryti bendrą įspūdį apie atskiruose Vilniaus mikrorajonuose esančias vidutines kainas bei leis preliminariai pasirinkti mikrorajonus, kuriuose galėtumėte pagal savo finansines išgales ieškoti savo svajonių būsto.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Laurynas Žiūkas

   Vertintojas/ konsultantas

   mob. tel. +370 615 59278

   el.p. laurynas@centrokubas.lt