Išgirdus visiems puikiai žinomą frazę „turto vertinimas“ daugelis pirmiausia pagalvoja apie didelius sklypus, namus, butus ir bet kokį kitą neapčiuopiamą turtą. Tačiau dažnai pamiršta, kad klientams reikalingas ir įvairios paskirties kilnojamojo turto įvertinimas. UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ teikia ne tik nekilnojamojo bet ir kilnojamojo turto vertinimo paslaugas. Verta žinoti, kad išsamus kilnojamojo turto vertinimas gali būti atliktas tik tiems objektams, kurie yra įregistruoti valstybės registre arba yra įstatymais patvirtinti, kaip tam tikros turto rūšys.

Mūsų įmonė pastebi, kad dažniausiai žmonės kreipiasi dėl transporto priemonių vertinimo. Ir labai dažnai to prireikia ne prieš įsigyjant naują automobilį, o gavus draudimo išmokų pasiūlymą, kuris neretai būna labai mažas ir netenkina nukentėjusiojo lūkesčių. Tokiais atvejais nepriklausomas turto vertintojas suteikia greitą pagalbą, įvertina žalą ir pateikia savo nešališką nuomonę. Esant poreikiui, tada galima užginčyti draudimo bendrovės pasiūlytą išmokos dydį ir taip nelikti be reikalo nuskriaustiems. Pažįstama situacija? Jei ne pačiam teko patirti, tai bent jau išgirsti iš aplinkinių. Čia tik vienas iš puikių pavyzdžių, kodėl žmonėms reikalingas kilnojamo turto vertės nustatymas.

Žinoma, pasitaiko ir kitokio kilnojamo turto vertinimo atvejų. Kiekvienas jų labai individualus, todėl kviečiame artimiau susipažinti su kilnojamu turtu bei jo vertės nustatymu.

Kuris turtas laikomas kilnojamu?

Kilnojamas turtas (kilnojamasis daiktas) – turtas (daiktas), kuris iš vienos vietos į kitą gali būti perkeltas nepakeitus jo paskirties ir iš esmės nesumažinus jo vertės, jeigu įstatymai nenustato kitaip.

Kilnojamo turto vertė gali būti nustatyta, nepriklausomai nuo to, ar turtas ilgalaikis, ar trumpalaikis. Taip pat gali būti atliekamas privalomas vertinimas, kai to reikalauja įstatymų sąlygos ar, tiesiog, pageidaujant savininkui. Į kiekvieną atvejį žvelgiame atidžiai ir darbą atliekame kokybiškai, neišskiriame nė vieno kliento.

UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ vertina šios rūšies

kilnojamąjį turtą:

 • Automobiliai, sunkvežimiai ir kitos transporto priemonės;
 • Namų apyvokos daiktai bei baldai;
 • Pramoniniai įrenginiai;
 • Buitinė bei biuro technika;
 • Taurieji metalai;
 • Atsargos

Kuriais atvejais gali būti atliekama

Kilnojamojo turto vertinimas?:

 • Pirkimo, mainymo, pardavimo, dovanojimo, paveldėjimo, pervertinimo atvejais;
 • Apdraudimo, apmokestinimo atvejais;
 • Išnuomojant ar perduodant turtą kitiems asmenims panaudos tikslu arba įmonei, kaip turtinį įnašą;
 • Įkeičiant kilnojamą turtą (dažniausiai siekiant gauti paskolą ar pasirašyti lizingo sutartį);
 • Įrašant turtą į finansinius dokumentus;
 • Kai vyksta teisminiai procesai, turto areštai ar bankrutuoja įmonė;
 • Per skyrybas ar vedybas, siekiant padalinti turtą.

Dažniausiai kilnojamojo turto vertinimo paslauga yra reikalinga perkant, įkeičiant ar draudžiant kilnojamąjį turtą (transporto priemones, gamybos įrengimus, kt.) bei vertinant turtą finansinei atskaitomybei, tačiau jeigu nepaminėjome jūsų turto ar vertinimo tikslo, nedvejodami kreipkitės ir mes pasistengsime jums padėti.

Kilnojamojo turto vertę formuojantys aspektai bei vertinimo procesas

Kilnojamojo turto vertės pagrindas – esamos maksimalios arba teisiškai galimos kilnojamo turto panaudojimo galimybės. Kilnojamo turto vertė skaičiuojama, remiantis specialiomis lyginamąją, pajamų ir/arba kaštų metodikomis.

Kilnojamo turto vertės nustatymas atliekamas, atsižvelgiant ne tik į skirtingų miestu rinką, bet ir į paties turto išvystymo potencialą. Svarbiausia remtis reikiama vertinimo metodika, žiūrėti, lyginti skirtingas turto rūšis, remiantis pastarųjų metų duomenimis. Reikia būtinai atsižvelgti, ar kilnojamas turtas gali generuoti kokias nors papildomas pajamas (pavyzdžiui, kokį pelną gamybos įmonei teikia įrengimai?). Na, ir, žinoma, visada žiūrima į turto individualius rodiklius: būklę, baigtumą, dydį, esamus gedimus ir kita. Atliekame išsamius skaičiavimus ir parengiame įstatymais pagrįstas vertinimo ataskaitas.

Kilnojamo turto vertinimo ataskaitos parengimo etapai

 • Susipažįstame su kilnojamo turto nuosavybės dokumentacija;
 • Apžiūrime turtą. Dalyvauja atestuotas vertintojas bei paslaugos užsakovas ar turto savininkas;
 • Stebime rinką, analizuojame duomenis.
 • Apskaičiuojame turto vertę, pritaikant lyginamąjį, pajamų ar kaštų metodus. Kartais taikome ir minėtų metodų derinius. Kūrybinė darbų dalis gali trukti skirtingai, kadangi tai priklauso tik nuo vertintojo ir jo turimos darbo patirties;
 • Tiksliai surašoma visa vertinimo ataskaita, sulaukiama apmokėjimo už paslaugą ir klientui pateikiama įvertinimo ataskaita.

Greitis

Kilnojamojo turto vertinimas klientams paprastai pateikiamas labai greitai (1 – 3 dienos). Tačiau dėl kiekvieno atvejo būtina bendradarbiauti su nepriklausomais turto ekspertais ir jau prieš pradedant darbus, galima pasikonsultuoti ne tik dėl darbų kainos, bet ir trukmės. Tai individuali paslauga, todėl ir trukmė priklausys nuo darbo sudėtingumo ir apimties.

Kilnojamojo turto vertinimas. Kodėl verta rinktis mus?

Jeigu vis dar svarstote, ar kilnojamą turtą būtina vertinti, norime priminti, kad kartais įstatymai, tiesiog, reikalauja tokio darbo. Todėl neverta ilgai svarstyti, o iš karto kreiptis į „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“. Kodėl verta pasirinkti mūsų įmonę? Skubame įvardyti savo privalumus:

 • Lankstumas, gebėjimas prisiderinti prie skirtingų situacijų ir kliento poreikių;
 • Greitos ir svarbiausia – kokybiškos turto vertinimo paslaugos;
 • Profesionalumas ir didelė vertintojų darbo patirtis (net 8-20 metų);
 • Esant poreikiui, kuriame naujus vertinimo metodus, tam, kad Jums būtų pateikta išskirtinai objektyvi ataskaita;
 • Naudingos konsultacijos kiekvienam užsakovui.

Verta žinoti, kad tinkamai nustatyta kilnojamo turto vertė, padeda greičiau parduoti, perduoti, įkeisti turtą, ar atlikti kitus teisinius veiksmus. Į „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ gali drąsiai kreiptis ne tik įmonės, bendrovės, valstybinės institucijos, bet ir fiziniai ar juridiniai asmenys.

Nesijaudinkite dėl sudėtingo kilnojamo turto vertinimo ir šį darbą patikėkite „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ profesionalų komandai! Kas Jums atrodo sunku, mums – įprastas darbas ir vienas malonumas.

Paslaugas teikiame tiek juridiniams, tiek privatiems asmenims, o į visus su kilnojamojo turto vertinimu susijusius klausimus mielai atsakyme telefonu +37052127090 arba elektroniniu paštu post@centrokubas.lt.

25 m.

patirtis

68%

vertinimo ataskaitų apimčių padidėjimas

7

atestuoti vertintojų asociacijų nariai.

34mln.

Įgyvendintų projektų vertė €