Nekilnojamo turto vertinimas – privaloma paslauga, kadangi nuo teisingo patalpų įvertinimo priklauso visi tolimesni savininkų veiksmai: paskolos gavimas, žemės vertės tyrimas, būsimos statybos, greitas patalpos pardavimas, pirkimas ir net nuoma Klientams privalu turėti visus vertės dokumentus, nes pagal įstatymus be jų neįmanoma tinkamai vykdyti nei statybų, nei pirkimo/pardavimo, draudimo sutarčių. O tam, kad nekilnojamo turto vertinimas būtų atliktas objektyviai, rekomenduojama kreiptis į profesionalius darbuotojus. Beje, tai būtent ta sritis, dėl kurios dažniausiai ir kreipiamasi į „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“.

Mūsų įmonės pavadinimas atskleidžia pagrindinę mūsų specializacijos kryptį, tai – nekilnojamasis turtas, jo vertinimas bei tarpininkavimas atliekant su juo susijusias finansines operacijas.

Nekilnojamasis turtas – kas tai? Ką galima vertinti?

Nekilnojamasis turtas (nekilnojamasis daiktas) – žemės sklypas ir su juo susiję daiktai, kurie negali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės, taip pat turtas (kilnojamieji daiktai), kurį nekilnojamuoju pripažįsta įstatymai.

Mūsų

atliekami darbai:

 • Namo vertinimas
 • Buto vertinimas
 • Žemės ūkio paskirties sklypų vertinimas
 • Gyvenamosios paskirties sklypų vertinimas
 • Komercinės paskirties sklypų vertinimas
 • Įvairių pastatų ir patalpų vertinimas

Kada galima kreiptis dėl nekilnojamojo turto įvertinimo?

Nekilnojamojo turto vertės nustatymas dažnu atveju yra privaloma paslauga, todėl verta žinoti visas aplinkybes, dėl kurių klientai kreipiasi į „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“:

Atvejai, kuriais atliekamas

Nekilnojamojo turto vertinimas:

 • Siekiant nustatyti turto pardavimo, pirkimo, nuomos, draudimo kainą
 • Įkeičiant, perkant, parduodant, pervertinant nekilnojamą turtą pagal įsipareigojimus;
 • Siekiant gauti finansinių įstaigų kreditą;
 • Paveldėjus ar gavus turtą dovanų;
 • Turto vertinimas per skyrybas, esant teisiniams ginčams ir kitais atvejais;
 • Sudarant vedybines sutartis;
 • Formuojant finansinės atskaitomybės dokumentus įmonėse, rengiant mokestines ataskaitas.

Kodėl klientams naudingos profesionalo įžvalgos?

Praėjus dešimtmečiui nuo finansų krizės bei nekilnojamojo turto kainų burbulo sprogimo pastebėjome, kad mūsų klientai dažniausiai turi bent jau pirminį suvokimą apie objektų kainas, tačiau nereikia sutapatinti šio suvokimo ir profesionalų parengtos individualios turto vertinimo ataskaitos. Visų pirma, turto vertinimo ataskaita yra įstatymu reglamentuota paslauga, o pati ataskaita nėra vien tik formalus dokumentas.

Raštu išdėstyta profesionali vertintojo nuomonė – pagrindinė sėkmės sąlyga perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą. Būtent individualus nekilnojamojo turto vertinimas užtikrina, kad jūs nepatirsite perteklinės mokestinės naštos ir gausite maksimalią finansinę grąžą. Teisingai nustatyta nekilnojamo turto vertė taip pat užtikrina, kad ateityje nesusidursite su nereikalingomis mokestinėmis problemomis.

Nekilnojamojo turto vertę formuojantys aspektai bei vertinimo procesas

Nekilnojamojo turto vertės pagrindas – maksimalus bei geriausias esamas arba teisiškai įmanomas bei ekonomiškai pagrįstas alternatyvus turto panaudojimas, todėl vertinant nekilnojamąjį turtą yra atsižvelgiamą į jo panaudojimo galimybės, lokaciją, būklę bei baigtumą, dydį, teikiamas arba galimas teikti pajamas, panašaus turto paklausą bei pasiūlą.

Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į individualias objektų savybes:

 • Buto vertė apskaičiuojama, atsižvelgiant į atliktą/neatliktą remontą, pastato būklę, aukštą, kuriame jis yra šildymo sistemos įrengimus, kainą. Taip pat vienas iš svarbiausių kriterijų bute – jo plotas. Buto vertinimo kriterijai tik dalinai sutampa su individualių namų kriterijais.
 • Namo baigtumo nustatymas – pagrindinis darbas, kuri atlieka matininkai. Namo baigtumas išreiškiamas procentais. Turto vertintojai, turėdami teisingus duomenis, kokybiškai nustato pastato būklę. Labiausiai rinkos vertę įtakoja namo vieta. Taip pat atsižvelgiama į plotą, pastato būklę, šildymo sistemos įrengimų galimybes ir net į sklypą. Namo vertės skaičiuoklė mūsų klientams nėra teikiama, kadangi tiksliausiai nekilnojamo turto vertė yra nustatoma tik profesionalių darbuotojų dėka, kurie savo darbą atlieka, remdamiesi skirtingomis vertinimo metodikomis.

Nekilnojamojo turto vertinimo etapai

Nekilnojamojo turto įvertinimas yra pateikiamas ataskaitoje, kuri labai praverčia visiems mūsų klientams, siekiant ne tik sutaupyti, bet ir tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus bei dalyvauti teisiniuose ginčuose.

Turto vertinimo ataskaitos rengimo procesas apima šiuos etapus:

 • Rašytinės vertinimo darbų sutarties sudarymas;
 • Nekilnojamojo turto apžiūra dalyvaujant atestuotam vertintojui ar jo asistentui bei paslaugos užsakovui ar turto savininkui;
 • Rinkos duomenų analizė;
 • Turto vertės skaičiavimas taikant lyginamąjį, pajamų ir/arba išlaidų (kaštų) metodus ar šių metodų derinius;
 • Turto vertinimo ataskaitos surašymas;
 • Paslaugos apmokėjimas;
 • Ataskaitos pateikimas užsakovui.

Nekilnojamojo turto vertinimo metodika

Nekilnojamojo turto vertę apskaičiuojame, remdamiesi lyginamuoju metodu. Metodiškai renkame įvairią informaciją apie analogiškų ir panašių turto sandorių kainas, žvelgiame į 36 mėnesių laikotarpį ir lyginame bent jau tris sandorių atvejus. Komercinio turto vertinimą atliekame remdamiesi pajamų metodu. Esant reikalui, taikome skirtingus metodų derinimus.

Ar nekilnojamojo turto vertinimas „brangus malonumas“?

Nekilnojamojo turto vertinimas ir sumokama kaina visada bus adekvati ir priklausys išskirtinai tik nuo atliktų darbų sudėtingumo ir kiekio. Žinoma, norint įvertinimus gauti kuo skubiau, reikės mokėti daugiau. Nedidelio buto vertinimas atliekamas greičiau, o kaina mažesnė nei komercinės paskirties ar kitų pastatų.

Dokumentai reikalingi nekilnojamojo turto vertinimo atveju gali skirtis, tačiau beveik visus dokumentus esant turto savininko leidimui galime gauti patys arba padėti juos gauti paslaugos užsakovui.

Paslaugas teikiame tiek juridiniams, tiek privatiems asmenims, o į visus su nekilnojamojo turto vertinimu susijusius klausimus mielai atsakyme telefonu +37052127090 arba elektroniniu paštu post@centrokubas.lt.

25 m.

patirtis

68%

vertinimo ataskaitų apimčių padidėjimas

7

atestuoti vertintojų asociacijų nariai.

34mln.

Įgyvendintų projektų vertė €