Laimingas tas verslininkas, kuris įsteigė įmonę, siekdamas turėti patenkintų klientų ratą bei uždirbti stabilias pajamas. Toks darbas – tikra svajonė ir ramybė. Kiekvienas verslas turi savų pliusų ir minusų, tik ypatingo talento ir įdėto darbo dėka savininkai gali džiaugtis ne tik finansine, bet ir asmenine sėkme. Juk, kai sekasi darbe – tuomet ir namuose, su savo šeima, jaučiatės laimingi. Tikrai ne kiekvienas verslininkas galvoja tik apie pinigus. Pastaruoju metu dauguma remiasi ir žmogiškaisiais faktoriais, todėl nori parduoti tik tikrai kokybišką produkciją. Tačiau gyvenime kartais nutinka tokių situacijų, kada prireikia savo verslą parduoti ar įkeisti. Galbūt gresia bankrotas, gal suprantate, kad esate „ne savo vėžėse“ ar, tiesiog, nusprendžiate išsikelti gyventi į užsienį? Gyvenimiškų situacijų nutinka tikrai įvairių. Būtent tada verslininkai ir susiduria su visokiais sunkumais. Ką gi toliau daryti su savo išplėtotu verslu? Kaip jį parduoti už adekvačią kainą?

Kur kreiptis, kai reikia įvertinti verslą?

Tam, kad įmonės pardavimas ar įkeitimas vyktų kuo sklandžiau, būtinai turi būti atliktas metodiškas verslo vertinimas. Įmonės vertinimas reikalingas ir tais atvejais, kai norima įsigyti jau veikiančią verslo formą. Tik tada, kai bus atlikta įmonės analizė, pavyks už tinkamą kainą ją parduoti ar nusipirkti. „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ vertintojų komanda visada pasiruošusi Jums padėti atlikti verslo vertinimo darbus. Vertiname visas verslo rūšis, esančias Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Kas yra verslo vertinimas?

Prieš atliekant bet kokios rūšies verslo vertinimą, pirmiausia reikia susipažinti, ką reiškia šis darbas? Kas yra verslo vertinimas? Kaip reikia jį atlikti? Trumpai tariant, verslo vertinimas – tai turto vertintojų suteikiama paslauga, kuomet atliekama tam tikros įmonės analizė (atsižvelgiant į turimą nuosavybę, verslo vystymo, veiklos efektyvumo rodiklius, riziką ir kitus faktorius) reikiamai datai. Tai reiškia, kad įmonės finansinė analizė gali būti atlikta, žiūrint į skirtingus periodus arba į visą gyvavimo istoriją bendrai. Įmonės veiklos vertinimo rodikliai nustatomi, vertinant buhalterinius, teisinius, finansinius ir net techninius aspektus.

Verslo vertinimas susideda iš daug skirtingų etapų ir kiekvienas atvejis yra labai individualus. Turto vertintojai niekada iš anksto negali pateikti jokių išvadų, kadangi būtina atlikti labai išsamias analizes, skaičiavimus ir įvertinti įmonės veiklos visumą. Beje, įmonės veiklos vertinimas atliekamas, remiantis ne tik materialiu, bet ir nematerialu turtu. Tokiems procesams reikia skirti itin daug dėmesio.

Materialusis ir nematerialusis turtas

Materialusis turtas – tai visas kilnojamas, nekilnojamas, komercinis įmonės turtas, pavyzdžiui, darbo patalpos, įranga, turimas transportas, biuro technika ir net baldai.

O štai nematerialusis turtas – tai įmonės veiklos esamos ir galimos perspektyvos, turimos licenzijos, sertifikatai ir prekinio ženklo žinomumas, populiarumas. Šį sąrašą galima plėsti ir plėsti, kadangi kiekviena bendrovė turi sukaupusi skirtingas turto rūšis. Svarbiausia turto vertintojų užduotis – tinkamai įvertinti verslo visumą ir pateikti išvadas, atsižvelgiant į visas turimas turto rūšis.

Kada gali prireikti

verslo vertinimo paslaugos?

 • Perkant ar parduodant verslą, įmonės akcijas;
 • Paveldėjus įmonės akcijas;
 • Keičiant įmonės struktūrą, reorganizuojant;
 • Teikiant finansinės atskaitomybės dokumentus akcininkams;
 • Siekiant gauti paskolą;
 • Išleidžiant akcijų emisiją.

Įmonės finansinė analizė ir bendras vertinimas gali būti atliekamas, kai to nori savininkas arba bendrasavininkas, tiesiog, siekiant sužinoti esamą jos vertę. Vis dėlto pastebime, kad dažniausiai įmonės vertinimas būna reikalingas, kai artėjama prie tam tikrų verslo pokyčių, pavyzdžiui, ieškoma naujų verslo įgyvendinimo sprendimų, ar norint gauti finansinę naudą iš kreditorių. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai įvertinti verslą reikalauja įstatymų numatyti atvejai. Tai gali įvykti net skiriantis šeimai arba vykdant kitokius teisinius ginčus, tvarkant antstolių pavedimus.

„Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ kiekvienu atveju Jums yra pasirengęs nuoširdžiai padėti ir greitai, kokybiškai įvertinti įmonės veiklą bei pateikti realią jos vertę rinkoje.

Turto ir verslo vertinimo metodika

Verta žinoti, kad verslo vertinimas visada atliekamas skaidriai ir tik remiantis tinkamai pasirinktomis metodikomis, kurios kiekvienu atveju gali labai skirtis. Patyręs verslo vertintojas žino, kokia metodika reikia remtis, norint tinkamai įvertinti skirtingas verslo rūšis. Jis visada derinasi prie susiklosčiusios situacijos ir remiasi:

 • Lyginamuoju metodu. Šiuo būdu galima daugiau stebėti bendrą šalies rinką ir palyginti panašius verslo atvejus. Tačiau šis metodas ne visada pats tinkamiausias, kadangi kiekvienas klientas pateikia skirtingus užsakymus. Mes Lietuvoje niekada nerasime dviejų identiškai dirbančių verslininkų. Lyginamuoju metodu galime puikiai įvertinti savininko materialų turtą: pastatus, įrangą, baldus ir kitus turtinius objektus.
 • Kuo daugiau duomenų bus panaudota vertinant Jūsų verslą, tuo aiškesnes galutines išvadas galėsime gauti. Todėl mes remiamės ir pajamų metodu. Tada skaičiuojame, kokias pajamas generuoja ir galbūt ateityje generuos Jūsų verslo niša.
 • Profesionalus verslo vertintojas visada nori pasiekti tik geriausių rezultatų, todėl, esant poreikiui, gali pasitelkti vienu metu ir kelias skirtingas vertinimo metodikas. Pavyzdžiui, lyginamąjį, pajamų ir/arba išlaidų metodus. Taip atliekama tiksli įmonės finansinė analizė.

Verslo vertinimo etapai

Verslas gali būti vertinamas ne vienu, o keliais skirtingais požiūriais (pavyzdžiui, pajamų ir turtiniu). Kiekvienu atveju yra atliekami skirtingų etapų darbai, kurių trukmė gali būti labai nevienoda. Tačiau, kaip gaires, galime nurodyti, tokius etapus:

 • Susitikimas su klientu, kurio metu vykdomas bendras susitarimas dėl verslo vertinimų kainos, išsiaiškinami lūkesčiai, bei susipažįstama su verslo nuosavybės dokumentais. Kuo daugiau duomenų užsakovas pateiks per pirminį susitikimą – tuo sklandžiau bus vykdomas visas verslo įvertinimas.
 • Apžiūrimos ir nufotografuojamos verslo patalpos, įranga ar kiti techniniai objektai.
 • Renkama informacija iš buhalterinių duomenų, nagrinėjamos pelno ir nuostolių ataskaitos, bei visas materialus turtas įmonėje.
 • Toliau nagrinėjami įmonės įsipareigojimai, pati verslo šaka rinkos atžvilgiu, bei galimi rizikos faktoriai. Itin svarbu tinkamai apskaičiuoti galimus rizikos veiksnius versle.
 • Užsakovui arba jo įgaliotam asmeniui pateikiama verslo vertinimo ataskaita.

Kiek trunka verslo įvertinimas?

Verslo vertinimo trukmė tiesiogiai priklauso nuo įmonės sudėtingumo, dydžio, tipo, piniginių srautų ir kitų faktorių. Apytikslė verslo vertinimo trukmė gali būti nustatyta, tik susipažinus su užsakovo pateikta informacija. Taip pat, tai priklauso nuo darbų kiekio ir pageidavimo ataskaitos sulaukti greičiau. Kaip jau ir minėjome, kiekvienas verslo vertinimas yra unikalus, todėl kviečiame konsultuotis su „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ darbuotojais.

Kiek kainuoja verslo vertinimo paslauga?

Normalu, kad, jei atlikote savo verslo vertinimą prieš kelerius metus, šiai dienai – gausite visiškai kitokius įvertinimo rezultatus ir sumokėsite kitokią kainą už paslaugą. Nors įmonių vertinimo kriterijai labai nesiskiria, verslo rinka Lietuvoje kinta, vertė galioja tik šiai dienai, kadangi jau po kurio laiko Jūsų turimi įrengimai, technika ar baldai susidėvi. Puiku, jeigu nuolat atnaujinate įmonės įrangos asortimentą. Nepaisant neigiamų faktorių, kai kuriais atvejais pasitaiko geresnės aplinkos sąlygos ir tam tikri produktai išpopuliarėja. Tokiais atvejais Jūsų verslo vertė kyla.

Kadangi kiekviena įmonės analizė yra skirtinga, sunku iš anksto pasakyti konkrečią paslaugos kainą. Verslo vertinimo kaina visada yra aptariama individualiai su užsakovu. Įkainis kiekvieną kartą skiriasi, nes tai labiausiai priklauso nuo įmonės sudėtingumo ir dydžio.

„Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ kokybiškai įvertins Jūsų verslą

Tikime, jog, norint užsisakyti verslo vertinimo paslaugą, Jums iškyla daug klausimų. „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ komandos nariai visada į juos atsakys, nes geba prisitaikyti prie skirtingų klientų poreikių. Mes visada garantuojame profesionalias konsultacijas ir visas vertinimo paslaugas Jums patogiu laiku ir ypač greitai.

Plati kiekvieno verslo vertintojo kompetencija suteikia pačius geriausius paslaugos rezultatus!

Jeigu turite kokių nors klausimų, susijusių su verslo vertinimu, maloniai siūlome kreiptis į mus  telefonu +37052127090 ar elektroniniu paštu post@centrokubas.lt.

25 m.

patirtis

68%

vertinimo ataskaitų apimčių padidėjimas

7

atestuoti vertintojų asociacijų nariai.

34mln.

Įgyvendintų projektų vertė €