Nuo pat sėslaus gyvenimo būdo pradžios žemė yra pats svarbiausias nekilnojamasis turtas. Žemės gelmės turtingos ištekliais, o jos paviršius – absoliučios daugumos statinių pagrindas. Ko gero, nėra geresnio jausmo, kaip pagaliau įsigyti nuosavą žemės sklypą ir žinoti, jog jau tuoj galėsite statytis naują namą. Tačiau dar prieš įsigydami žemę, savininkai gali susidurti su įvairiais sunkumais, kartais neadekvačiomis pardavimo kainomis ir kitomis problemomis. Lygiai taip pat, norintys parduoti nereikalingą žemės sklypą, dažnai ilgai užtrunka, kol jį parduoda. Tokiais atvejais, Jums reikalinga nepriklausomų turto vertintojų pagalba.

Žemės vertė Lietuvos rinkoje

Kiekvieno žemės sklypo vertė Lietuvoje gali labai skirtis, kadangi turto rinka mūsų šalyje yra nuolatinio formavimosi procese. Vertė gali kisti priklausomai nuo šalies ekonominės padėties ir fiskalinio sektoriaus tendencijų. „Centro Kubas – Nekilnojamasis turtas“ komanda seka visas turto rinkos aktualijas, todėl užtikrina sklandžią darbo metodinę ir teisinę bazę.

Žemės sklypo vertės apskaičiavimas. Kada galima kreiptis?

Žemės sklypo vertės apskaičiavimas gali būti atliktas ne tik perkant ar parduodant sklypus, bet ir kitais atvejais, kai keičiasi savininkas: dovanojant, paveldint, perduodant, mainant. Žemės vertinimas gali būti atliktas ir deklaruojant, apmokestinant, įkeičiant turtą.

Žemė pasižymi galybe paskirčių, tai ir žemės ūkio, miškų ūkio ar vandens ūkio sklypai, teritorijos individualiems bei daugiabučiams gyvenamiesiems namams, rekreacinės, dar vadinamosios žalios zonos, bei sklypai komercinių objektų statybai.

Žemės sklypo vertinimo etapai

  • Turto vertintojai susitinka su užsakovu, peržiūri žemės dokumentus, pasitaria su klientu dėl darbų kainos.
  • Apžiūrima žemė. Pasitaiko tokių atvejų, kai klientai turi ne vieną žemės sklypą, kurie išsibarstę po visą Lietuvą, todėl šis vertinimo etapas gali kiek užtrukti, kadangi reikia laiko kiekvienam objektui aplankyti. Žemės sklypo vertinimas atliekamas gana greitai, išskyrus sudėtingus atvejus. Tada darbai užtrunka iki mėnesio.
  • Apskaičiuojama žemės sklypo vertė, remiantis skirtingomis metodikomis, ir užsakovui atiduodama žemės vertinimo ataskaita.

Žemės vertinimo metodika

Kadangi Lietuvoje įvairaus turto rinka linkusi nuolatos keistis, žemės vertinimo metodika taip pat turi būti pasirinkta labai teisingai. Vertinimo ekspertai visada atsižvelgia į panašius turto sandorius, jau įvykusius regione. Kai žemės sklypai skirti individualių namų statybai, jie įprastai vertinami lyginamuoju metodu. Taip pat žiūrima į žemės sklypų našumo balą.

Pasitaiko atvejų, kai lyginamoji žemės vertinimo metodika gali būti neveiksminga. Taip būna, kai miškai, komercinės paskirties žemė ar sklypų masyvai turi ribotą informacijos kiekį rinkoje ir patys yra labai unikalūs.

Atsižvelgiant į plačias žemės sklypų panaudojimo galimybes, jos lokaciją bei gausybę kitų vertei įtakos turinčių veiksnių nėra vieno teisingo būdo jos vertei nustatyti, todėl siekdami užtikrinti vertės objektyvumą mes taikome individualius sprendimus kiekvienam žemės sklypui:

  • Miškų ūkio žemę vertiname remdamiesi mūsų pačių parengtu pajamų metodo modeliu, kuris atsižvelgiant į sklype augančius medžius, jų amžių, skalsumą bei kitus parametrus, taip pat ir medienos kainą rinkoje, palūkanų normų pokyčius;
  • Žemės ūkio sklypus vertiname lyginamuoju metodu ypač atsakingai žiūrėdami į lyginamųjų objektų paieškos procesą, kitų sklypų našumo balus, sklypo dydžius, žemės ūkio veiklos išvystymą vietovėje;
  • Individualiems gyvenamiesiems namams statyti skirtus sklypus taip pat vertiname lyginamuoju metodu atsižvelgdami į sklypo dydį, reljefą, formą, kraštovaizdį, privažiavimo bei plėtros galimybes;
  • Komercinių objektų bei daugiabučių gyvenamųjų namų statybai skirtus sklypus vertiname mūsų parengtu pajamų bei išlaidų (kaštų) metodu deriniu atsižvelgdami į plėtros galimybes, parengtus techninius projektus, išduotus statybos leidimus, rinkos paklausą bei pasiūlą, palūkanų normas, statybos darbų įkainius, veiklos tęstinumo išlaidas bei kitus rodiklius.

UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ vertintojai yra ypač aukštos kvalifikacijos specialistai, todėl kreipdamiesi į mus galite būti užtikrinti, kad jūsų žemė bus įvertinta tinkamai. Su mumis susisiekti galite telefonu +37052127090 ar elektroniniu paštu post@centrokubas.lt.

25 m.

patirtis

68%

vertinimo ataskaitų apimčių padidėjimas

7

atestuoti vertintojų asociacijų nariai.

34mln.

Įgyvendintų projektų vertė €